24 PKW KFOR
Aktualności
Żołnierze XXIV Zmiany KFOR wraz ze Stowarzyszeniem „Szkoły dla pokoju” razem w akcji humanitarnej
08.11.2011

Dzięki udzielonej pomocy przez Stowarzyszenie >>Szkoły dla pokoju<< w ramach akcji humanitarnej, dzieci ze szkoły serbskiej otrzymały książki do nauki języka angielskiego.

Team numer 1 Zespołu Łącznikowo-Monitorującego ze strefy odpowiedzialności gminy Kamenica, gdzie dowódcą zespołu jest ppor. Tomasz ŻAK, odwiedził szkołę w miejscowości Ranilug, gdzie przekazał pomoce naukowe w postaci zestawów książek do nauki języka angielskiego na ręce dyrektora szkoły. 

Dyrektor szkoły jak również całe grono pedagogiczne byli bardzo wdzięczny za dar, ponieważ borykają się  z poważnym brakiem pomocy naukowych.

Książki zostały również przekazane dla szkoły serbskiej przez inny Team Zespołu Łącznikowo-Monitorującego oraz do szkoły w miejscowości Peć, gdzie przebywa większość Polonii Kosowskiej.

W ramach prowadzonych takich akcji jak również wspólne spotkania z przedstawicielami poszczególnych narodowości, partnerskie wykonywanie obowiązków służbowych promują Wojsko Polskie, ale także zasadniczo wpływają na pozytywny wizerunek  w oczach społeczności międzynarodowej i samego Kosowa.

 

 

 

 

 

 

Tekst: por. Katarzyna MĄDRA

Foto: chor. Marek BOGDAN