24 PKW KFOR
Aktualności
WYRÓŻNIENIE US ARMY DLA POLSKIEGO OFICERA
15.11.2011

Jesień to okres rotacji dla wielu kontyngentów wojskowych w Kosowie. Czas podsumowań i ocen działalności całego międzynarodowego zespołu żołnierzy pełniących służbę w KFOR.

W uznaniu za zasługi i w nagrodę za wzorowa służbę dowództwo XIV Zmiany KFOR US ARMY przedstawiło do wyróżnienia medalem „Army Archievement” grupę oficerów pełniących służbę w składzie FCP (Forward Command Post) Camp Novo Selo. Wśród wyróżnionych żołnierzy znajduje się polski oficer por.mar.nawig.Dariusz DEMSKI pełniący służbę w dowództwie międzynarodowym w Novo Selo w charakterze Szefa Sekcji Planowania Działań Lotnictwa ( S 3 AIR).

Do obowiązków polskiego oficera należało zapewnienie bezpieczeństwa operacji śmigłowcowych w rejonie wykonywanych zadań oraz szkolenie pododdziałów wchodzących w skład Camp Novo Selo. Jest to również jeden z pomysłodawców organizowanych szkoleń udzielania pierwszej pomocy dla załóg śmigłowca.

To również dzięki Niemu w Camp Novo Selo otwarto drugie lądowisko na terenie campu, gdzie oficjalna nazwa lądowiska to „ Camp Novo Selo - D ” – literka „D” w nazwie pochodzi od nazwiska pomysłodawcy i twórcy lądowiska

            Por. mar. nawig. Dariusz DEMSKI jest pierwszym polskim żołnierzem wyróżnionym medalem przyznawanym przed dowództwo US ARMY za wzorowo pełnioną służbę w Kosowie.

 

 

 

 

Text i fot: S. Rochowicz.