24 PKW KFOR
Aktualności
I tura rotacji
21.11.2011

Pożegnanie i przywitanie polskich żołnierzy wykonujących zadania w natowskiej misji na Bałkanach „ Dziś żegnamy z Wami się”. Po półrocznej misji na Bałkanach wykonując zadania mandatowe I tura żołnierzy XXIV zakończyła służbę i powróciła do kraju.

W dniach 15-16.11.2011r. odbył się przelot żołnierzy XXIV Zmiany do Ojczystego kraju. Żołnierze zostali pożegnani przez Dowódcę ppłk Henryka BARTOSEWICZ, który  podziękował za zaangażowanie  w działalność mandatową w rejonie misji, wzorową postawę, sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków służbowych w czasie realizacji  zadań na rzecz Polskiego Kontyngentu Wojskowego.

Koleżanki i koledzy z którymi wspólnie ramię w ramię służyluśmy w Kosowie, żegnali wyjeżdżających przy dźwiękach piosenki „ misjonarzy” Flying Home. W tych samych dniach I tura żołnierzy XXV Zmiany przyleciała do Kosowa wykonywać zadania mandatowe zgodnie z planem użycia misji pokojowych.  XXIV Zmianę Polskiego Kontyngentu Wojskowego wystawił 11 Pułk Artylerii im. gen. Józefa Bema w Węgorzewie.

 

 

 

Tekst: por. Katarzyna MĄDRA

Zdjęcia: kpt. Ireneusz CIĘŻKI